Az augusztus számomra –bár nagyon szeretem a nyarat- az egyik legkellemetlenebb hónap. A nagy meleg miatt hamar bedagadnak az amúgy is visszeres lábaim, és ilyenkor kezdődik el az allergiám. Mit tehetnék, hogy a panaszaim enyhüljenek?

A visszeres panaszok nyáron valóban fokozódnak, a lábak gyorsabban beödémásodnak, fájnak, esetleg görcsölnek. Sokat segíthet, ha napközben többször is alkalmaz kellemes hűvös lábfürdőt vagy zuhanyt, és amikor csak lehet, felpolcolja az alsó végtagokat. Az állás, a lábak lógó vagy egymásra keresztezett helyzete kimondottan kedvez a bedagadásnak. A lábizmok pumpatevékenysége azonban segít a perifériás szövetekben felhalmozott folyadék keringésbe történő visszajuttatásában és a vénás illetve nyirok keringés aktiválásában. Ezért végezzen rendszeresen lábtornát, kerékpározzon, sétáljon, ha pedig elkerülhetetlen az állás, húzzon gumiharisnyát vagy fáslizza be lábait. Nagyon jó hatásúak a visszeres, esetleg gyulladt lábak kezelésére a varázsdió, szőlőlevél, vadgesztenye, árnika, körömvirág és pióca kivonatot tartalmazó krémek. Rendszeres és tartós alkalmazásuk javítja a vénák tónusát, csökkenti a gyulladás és ödéma kialakulási esélyét. Az ödémák kiürítését segítheti a hibiszkusz-, gyermekláncfű-, aranyvesszőfű- és csalántea is.

Az allergia sajnos egyre többeket érintő probléma, az immunrendszer és az anyagcsere tehermentesítésével illetve erősítésével azonban nagyon sokat tehet mindenki a tünetek enyhítése és megelőzése érdekében. Az allergiaszezon előtt legalább 2-3 hónappal feltétlen érdemes méregtelenítő, tisztító kúrákat kezdeni: léböjtöt, zöldség-gyümölcskúrát, diétát. (Ezzel egyébként visszeres panaszait is enyhítheti!) Ha léböjtkúrát nem tud tartani, egészítse ki diétáját a méregtelenítést segítő készítmények szedésével: alga, lucerna, aloe vera, szűztea, articsóka, grépfrútmag, teafaolaj és csalán tartalmúakkal. Az immunrendszer támogatására a gyógynövények közül javasoljuk a bíbor kasvirág, ribizli (pl. Ribeka oldat), legyezőfű, macskakarom, sédkenderfű és citromfűhasználatát. Nem maradhatnak ki a vitaminok, nyomelemek és ásványi anyagok sem: a bétakarotin, a C-és E-vitamin, a cink, a szelén, a magnézium és a kálcium a természetes allergiacsökkentők közé tartoznak. Kúraszerű alkalmazásuk feltétlen javasolt. Amennyiben nem boldogul egyedül, feltétlen forduljon természetgyógyászatban is jártas orvoshoz, hiszen számtalan lehetőség ismert még az allergiás tünetek enyhítésére.

dr. Balaicza Erika
Belgyógyász főorvos
Biológiai daganatkezelés, vitamininfúziók,
immunerősítés, allergiák és intoleranciák,
Lyme-kór, emésztési zavarok… kezelése
Tel: 06/20-588-28-10
Tel: 06/70-422-44-39
Online bejelentkezéshez kattintson ide
www.balaicza.hu
dr.balaicza@gmail.com
Kövesse írásaimat a Facebookon is!