A téli hónapokban nagyon gyakran felfázom, hólyaghurutom lesz, és csíp a vizeletem. Alig gyógyulok ki az egyik fertőzésből, s már itt a másik. Az utóbbi időben ráadásul köhögéskor, tüsszentéskor és nevetéskor néhány csepp vizelet kicsordul, és emiatt nagyon szenvedek. Mit tehetnék, hogy ne fájjon állandóan a hasam, és lekerülhessem a fertőzéseket?

Minden hatodik nő szenved visszatérő húgyúti fertőzésekben. A gyulladás legtöbbször a szexuális kapcsolat során alakul ki, amikor a gáttájékról a kórokozó baktériumtörzsek bepréselődnek a húgycsőbe, onnét pedig könnyedén feljutnak a húgyhólyagba. Az úszás is kedvez a betegség kialakulásának, tehát aki hajlamos rá, az lehetőleg kerülje ezt a sportágat. A rendszeres antibiotikus kezelések sajnos a kiújulás esélyét csak fokozzák, ezért csak valóban indokolt esetben és vizeletleoltás alapján ajánlatos szedésük. A természetes gyógymódok közül a következőket ajánljuk:

  • Tegyünk meleg vizes gumitömlőt az alhasra naponta többször- a palackot elég csak egyharmadáig feltölteni jó meleg, de nem forró vízzel!
  • Készíthetünk krumplipakolást is: 2 héjában főtt krumplit félbe hajtott törölközőben nyomjunk szét tenyérrel, majd ha már nem tűzforró tegyük a hólyagunk fölött a hasara. Borítsuk be nylonnal, tegyünk rá egy vastag frottier törülközőt, és takarózzunk be. Amíg ki nem hűlt, tartsuk magunkon. Fokozhatjuk a hatást, ha a derekunk alá melegítő párnát vagy meleg sós zsákot teszünk.
  • Eukaliptusz- és teafolajpakolást is készíthetünk az első tünetek jelentkezésekor a hasra. 2-3 evőkanál olíva-vagy mandulaolajat keverjünk össze 20 csepp eukaliptusz-vagy teafaolajjal, itassunk át vele egy pamutkendőt, rakjuk az alhasra, majd borítsuk be egy nylondarabbal. Végül tegyünk rá egy meleg vizes tömlőt, és hagyjuk rajta amíg meleg. Az említett olajok nagyon erélyes baktériumölő hatással rendelkeznek.
  • Üljünk bele meleg zsurlófürdőbe: 1 liter vízben 10 percig főzzünk 2 evőkanál zsurlót, szűrjük le, majd adjuk a fürdővízhez, 20 perc fürdőzés után törölközzünk meg jó alaposan, bújjunk gyorsan ágyba, és kortyolgassunk el 1-2 csésze meleg gyógyteát.
  • Minden nap igyunk meg legalább 3-4 liter folyadékot: ásványvizet, gyógyteákat: zsurló, zsálya, hibiszkusz, aranyvesszőfű, gyermekláncfű, csalán keverékét forrázzuk le, és öntsünk hozzá medveszőlőből készült főzetet.
  • Immunerősítésre bíborkasvirágot, szibériai ginzenget, vitaminokat (nagyobb adagban 1-2 hónapig) célszerű használni.
  • A húgyutak lúgosítása céljából tartsunk gyógyvíz-kúrát: naponta 3-4-szer igyunk meg 1 dl hígított Salvus vagy más gyógyvizet. Ez is csökkenti a fertőzésekre való fogékonyságot.
  • Szedjünk 1 hónapig 3-szor 10 csepp grépfrútmag cseppet, akut fertőzés esetén ezt akár hatszorra is felemelhetjük.
  • A vizeletcsepegés miatt célszerű gyógytornász segítségét kérni, és naponta 15-20 percig medencetornát végezni, hogy a gátizmok megerősödhessenek. Kiegészítésül akupunktúrát, akupresszúrát és talpmasszázst is alkalmazhat.

dr. Balaicza Erika
Belgyógyász főorvos
Biológiai daganatkezelés, vitamininfúziók,
immunerősítés, allergiák és intoleranciák,
Lyme-kór, emésztési zavarok… kezelése
Tel: 06/20-588-28-10
Tel: 06/70-422-44-39
Online bejelentkezéshez kattintson ide
www.balaicza.hu
dr.balaicza@gmail.com
Kövesse írásaimat a Facebookon is!