2 éve rendszeresen visszatérő kismedencei gyulladásaim vannak. Sokszor kaptam antibiotikumokat, de pár hét elteltével újra jelentkezik a hólyaghurut vagy a petefészek-gyulladás vagy mindkettő együtt. Szeretnék végleg megszabadulni tőle, van rá esélyem, és ha igen, milyen természetes módszereket érdemes kipróbálnom?

Az Ön által vázol probléma sajnos elég sok nőtársát érinti. Mint mindenkinek, Önnek is van egy gyenge pontja, ahol a problémái leggyakrabban jelentkeznek – ez a kismedencei szervek területe. Pszichoszomatikus értelmezés szerint ez a terület általában tartós és megoldatlan párkapcsolati problémák, illetve intenzív munkahelyi stressz esetén szokott legyengülni és gyulladásra fogékonnyá válni. Elsőként javaslom, gondolja át ennek a lehetőségét és próbálja lelki és mentális síkon is megközelíteni a panaszt, hogy a testi szinten ható kezelés eredményesebb és minél tartósabb lehessen. Ha egyedül nem boldogul, akkor kérje kineziológus vagy pszichológus segítségét is hozzá.

A visszatérő gyulladások mindig immungyengeséggel együtt járnak, ezért immunerősítésre és a vizeletkiválasztó szervek támogatására a következőket ajánlom:

  • Szedjen kúraszerűen vagy váltva immunstimuláló gyógynövény-készítményeket, ill. igya azok teáit, ilyenek: a lapacho kéreg tea, a kasvirág, a macskakarom, a körömvirág és a citromfű.
  • Húgyúti fertőtlenítők és természetes csíraölők: grépfrútmag csepp (belsőleg a nem keserű formát ajánljuk!), tőzegáfonya, feketeáfonya, medveszőlő, ezüstkolloid, fokhagyma, propolisz, vöröshagyma, torma.
  • A vizeletkiválasztást serkentik és a húgyutakat átmossák: hibiszkusz, aranyvesszőfű, gyermekláncfű, tarackgyökér.
  • Váltott zuhany, Kneipp-féle leöntések és borogatások: sokat segítenek a kismedencei szervek ellenállóképességének növelésben
  • Akupunktúra, akupresszúra, talpmasszázs, moxázás: a meridiánokban történő energiablokkok és hiányok rendezését segítik. Azt hogy milyen pontokat érdemes kezelni, leginkább akupunktőr orvos tudja megmondani, mert ez egyénenként eltérhet. A talpmasszázsnál a méh-, petefészek-, hólyag-, vesezóna és a kismedencei nyirokutakat kell okvetlen kezelni – ezt reflexológus vagy könyvek segítségével saját magának is elvégezheti.
  • Lúgosítson: minden, ami savasít (húsok, sok fehérje, szénsavas és édes dolgok…), fokozza a gyulladáskészséget, ezért tartson lúgosító diétát 4-12 héten át, igyon lúgos gyógyvizeket és kerüljön mindent, ami erősen savasít.
  • Baktériumflóra rendezés: a sok antibiotikumnak köszönhetően bizonyára tartós baktérium-fóra regenerálásra is szükség van. Ehhez igen sokféle szer közül válogathat – lényeg, hogy legalább 3-6 hónapig használjon közülük egyet.
  • Homeopátia: egyénre szabottan érdemes kiválasztatni az Önnek leginkább megfelelő szert, bár akut esetben néhány előre kész komplex szert is kipróbálhat – ezek recept nélkül is kaphatók.

Remélem, a felsoroltak segítenek eligazodni a leggyakrabban használt alternatív módszerek között, és mihamarabb tartósan tünetmentessé válik majd. Jobbulást kívánva, üdvözli:

dr. Balaicza Erika
Belgyógyász főorvos
Biológiai daganatkezelés, vitamininfúziók,
immunerősítés, allergiák és intoleranciák,
Lyme-kór, emésztési zavarok… kezelése
Tel: 06/20-588-28-10
Tel: 06/70-422-44-39
Online bejelentkezéshez kattintson ide
www.balaicza.hu
dr.balaicza@gmail.com
Kövesse írásaimat a Facebookon is!